Як запобігти гаймориту

Гайморит з’являється після занедбаного і недолікованого нежитю. Виділення слизу є хорошим середовищем для розмноження шкідливих бактерій, які знаходяться в гайморовій пазусі і призводять до скупчення гною. Початкова стадія захворювання передбачає використання антибіотиків, які істотно знижують активність бактерій, що викликають появу гаймориту. Ціль лікування – зняття запального процесу, після чого стан хворого нормалізується.

Запущена стадія вимагає проколу каналу гайморової пазухи, щоб позбутися від гною і промити дихальні шляхи. Також слід ввести в пазухи антибіотики, щоб не дозволити бактеріям розмножуватися та призвести до рецидиву.

Одним із найпоширеніших народних засобів при лікуванні та профілактиці гаймориту є застосування натурального меду. Рідкий (але не розтоплений) мед рекомендується закопувати в кожну ніздрю і одночасно втягувати повітря у себе. Процедура виконується за годину протягом 3-5 днів. Спочатку можна відчути повну закладеність носа, але через 15-20 хвилин це почуття проходить, а запалення знімається.

Щоб не допустити появи серйозного захворювання дихальних шляхів, рекомендується відмовитися від куріння, оскільки тютюновий дим призводить до розвитку набряку та утворення атрофії слизової оболонки. В результаті слизова оболонка піддається попаданню збудника інфекції всередину організму.

Також необхідно дотримуватися здорового та активного способу життя, оскільки хороший імунний захист організму перешкоджає розвитку простудних захворювань, які безпосередньо ведуть до появи гаймориту.

Для запобігання гаймориту ефективні промивання носа. Для цього можна використовувати спеціальні аптечні препарати або звичайний водяний розчин морської солі.

Для тренування судин носа та дихальних ходів рекомендується регулярно проводити дихальну гімнастику, за рахунок якої покращується кровопостачання та відбувається загартовування органу нюху. Одним з відомих способів дихальної гімнастики є метод Стрільникової.